Skip to main content
Dr. Yasemin Manavbaşı MBA ACC

Hedefi insanın kendisiyle sağlıklı iletişim kurabilme ihtiyacına katkı sunmaktır.

Ankara doğumlu Yasemin Manavbaşı, 2002 yılı ODTÜ Biyolojik Bilimler lisans mezuniyetinin ardından profesyonel iş yaşantısına bir ilaç firmasında satışta görev alarak başladı.Daha sonra Gazi Üniversitesi’nde Farmakoloji Anabilim Dalı’nda yüksek lisans yaparken öğretim görevlisi olarak çalıştı.

Akademik çalışmalarına devam etmek için altı yıl boyunca yaşayacağı Avusturya’nın Graz şehrine taşındı. Bu sürede Avusturya Bilimler Akademisi’nde ilaç araştırmaları konusunda disiplinler arası ve çok kültürlü bir Avrupa Birliği Araştırma Projesi’nde ortak-yürütücü ve bilimsel araştırmacı olarak çalıştı.

Çok kültürlü ortamlarda verimlilik konusunda öğrendiklerini girişimcilik ihtiyacına transfer eden Dr.Yasemin Manavbaşı Türkiye’ye dönerken Demiryolları Denetmenliği & AB Mevzuatı Uygunluk Sertifikasyonu konusunda faaliyet gösteren bir mühendislik şirketini ülkeye getirdi ve demiryolu sektöründe faaliyet gösteren pek çok KOBİ’nin kalite süreçlerinin denetiminde rol aldı. Milli Tren Projesi’ne katkı sunan nadir kadın iş insanlarından biri oldu.

Bu kapsamda proje yönetimi, kalite koçluğu ve iş geliştirme alanlarında Türk İş İnsanları ile Alman / Avusturyalı mühendisler arasındaki köprüyü uzun vadede yeni iş kollarına kapı açacak şekilde inşa etme başarısını gösterdi.

Aynı zamanda 7 yıl boyunca İstanbul’da estetik cerrahi ve bütünsel sağlık alanında hizmet veren bir klinikte yöneticilik yaptı, farklı liderlik stillerini deneyimledi.

Dr.Yasemin Manavbaşı, tüm bu birikimini aktarmak amacıyla 2013 yılında Seminer Fabrikası’nı kurdu. Kişiler arası yetkinlik becerileri konusunda çeşitli dernek ve kuruluşlarda pek çok eğitim verdi.

Bunların yanısıra Varoluşçu Analiz Koçu (Anlam Terapisi)olan Dr. Yasemin Manavbaşı, bir süredir kurumsal hayatın getirdiği sorunlara anlam odaklı çözümler bulma yolunda profesyonel kariyer & yönetici koçluğu yapmakta ve eğitimler vermektedir. Aynı zamanda TEGEP üyesidir.

Verified by MonsterInsights