Skip to main content

Dr. Yasemin Manavbaşı MBA, ACC

Hedefim insanın kendini tanıma ihtiyacına katkı sunmak.

Hoş geldiniz!

Ben Yasemin, 20 yıllık iş tecrübesinden sonra hep yapmak istediğim işi yapıyorum yani her geçen gün insanların daha iyi bir hayat yaşamaları için çalışıyorum.

Çünkü İnancım Var; Dünya Daha İyi Bir Yer Olabilir  

Ziyan olan insan potansiyeli ve umutsuz, mutsuz insanlar görmek kadar beni üzen çok az şey var. Böyle olmak zorunda değil!

İşleyen teknikleri, yaklaşım ve araçları kullanmayı bildiğimizde umutsuzluk ve sıkışmışlık içinde yaşamak zorunda kalmayız.

Bu ideal ve inançla kurumsal eğitimler, koçluk, öğrenme yolculuğu tasarımları yapıyorum. Seminer, atölye ve eğitimler düzenliyorum.

 

Temeller

İnanıyorum ki insanın en önemli ihtiyacı hayatında anlam bulmak. Dış koşullar ne kadar sıkıştırırsa sıkıştırsın kişi bulduğu anlam ışığında yaşayıp, kendi anlamıyla örtüşen bir işte çalıştığında hayatı da doğal olarak tatmin edici olacaktır.

Kimse hayatından ve kararlarından pişmanlık duyarak yaşamak istemez, öyle değil mi? Anlamlı bir hayat sürebilmenin ilk şartı ise kendini bilmektir.

O zaman işe “kendini bilmek” üzerine çalışmayla başlayabiliriz.

İnsan kendini bildiği ölçüde kendini yönetebilir, kendi hayatına ve ekiplere liderlik yapabilir. Hem kişisel hem de profesyonel iş yaşantımızda ancak bu sayede başarıyla ilerleyebiliriz.

Kendini bilmek bir kerede olup bitecek bir şey değil. Hayat boyu süren, çaba isteyen bir yolculuk. Ne güzel ki bu emek dolu yolculuğun mükafatı da çok büyük.

Kişi kendini bildikçe hayatı karşılama becerisi ve hayattan aldığı tatmin aynı zamanda kişilerarası ilişkilerinin kalitesi artacaktır.

Kendisiyle ilişkisi düzeldikçe hayatına da bir düzen ve iyi oluş hali yayılır.

Çünkü kalpten inanıyorum ki insanın içinde barış olursa dışarıdaki savaş da bitecektir….

 

Bu yolculuğa çıkmak istiyorsak bir takım büyük sorularla meşgul olmak durumundayız.

Doyumlu bir hayat neye benzer?

Pişman olmayacağım kararları nasıl veririm?

Kendime uygun bir işte mi çalışıyorum?

Ben mutluluğu nasıl bulacağım?

Hayatımın anlamı nedir?

Bu ve benzeri sorulara kendi, öz, otantik cevabımızı bulabildiğimiz ölçüde yaşamdan keyif alırız.

Bu sayede yaşamımız anlamlı kazanır.

Benim yolculuğum da benzer sorularla başladı, bulduğum anlam ise bu alanda insanlara kolaylaştırıcılık yapmak, hizmet vermek oldu.

İşte bir danışman, koç ve meditasyon öğretmeni olarak karşınızda olmamın sebebi bu. Burada sizinle karşılaştığımıza göre belli ki pek çok ortak noktamız var, o zaman merhaba!

Verified by MonsterInsights